Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Перегляди: 2457
28 січня 2013 року у Клубовецькій школі відбувся патріотичний захід  - вшанування пам’яті Героїв Крут. На столі добірка літератури про ці події, на екрані — сторінки історичної правди, а поряд несуть  варту пам'яті старшокласники... Вони  майже ровесники тих, котрі не вагаючись виконали наказ — стали на захист молодої незалежної Української держави. І полягли в нерівному бою.
Клянемось вам, ровесники-герої,
На вашу кров, на вічно славні Крути,
Нам чину вашого і жертви пресвятої —
Ніде, ніяк, ніколи не забути.
                Їхній подвиг завжди буде запалювати нас. І кожен, хто був присутній на цьому заході перейнявся духом нескореності. Організатори заходу: бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька, педагог–організатор Олеся Романівна Марцінко та вчитель історії Володимир Федорович Сидорик. Про події та бій під Крутами розповіли в історичних витягах, поетичному слові та пісні: Атаманюк Іван, Дяченко Денис, Івасюк Мар’яна, Гадомська Галина, Овчарчин Роман, Молощак Марія, Пронюк Надія, Пронюк Степан, Хомут Володимир, Шевчук Степан з 11 класу та  Квасніцька Христина, Федорак Руслан,  з 10-го класу.  “Цвіту нашого народу, його славним синам, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче життя” - Вічная пам'ять.
Вся школа шанувала Героїв Крут хвилиною мовчання.
З історії: 29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин.
 Бойовий наказ наша молодь виконала.
Молощак Марія