Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Перегляди: 1571

   День украї́нської писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. З нагоди свята у нашому класі проводився конкурс "Мово українська, ти гордість моя! Ми поділилися на дві команди: перша команда "Мовознавці", а друга " Словограй". Капітан першої команди - Пронюк Євген, другої - Кохман Богдан. Я була в команді мовознавців. Завдання були про українську мову: правила написання слів, фразеологізми, вірші, прислів'я і багато іншого. Найбільше мені сподобалося вгадувати фразеологізми, правила цього конкурсу були такі: один учасник з команди виходить на середину, а вчитель каже йому один фразеологізм, учасник рухами (без слів) має показує його двом командам, яка виграє– тій бал, і так по черзі.

 

    Ще був дуже цікавий конкурс ставити наголоси на слова, мені теж сподобався. В кожному завданні обидві команди показали хороші результати і дізналися багато нового. На цей урок Надія Богданівна дала домашнє завдання: треба було вивчити, або знайти вірш про мову. Ми гарно підготувалися і кожна команда отримала хороші бали.

   Наприкінці конкурсу підрахували бали: у команди "Мовознавці"- 63 бали, в команди "Словограй" - 70. Звісно, кожний з нас прагнув перемогти.  Але розуміємо, що боротися і перемагати потрібно кожного дня, а це означає – треба вчити і вдосконалювати рідну українську мову. Українська - найкраща, наймилодійніша і прекрасна мова. Кожен має знати свою мову і розмовляти нею чисто, не засмічуючи її. Сьогодні ми довели, що гідні зватися українцями тому, що поважаємо українські традиції і стараємося все покращувати, і покращувати свої знання з української мови.

   Було цікаво і весело. Конкурс проводила класний керівник Самборська Надія Богданівна. Усі ми були гарно одягнуті в вишиванки. Рідна мова, рідні узори - це гордість наша, бо ми українці!

Марія-Анна ТУРИК, 9 клас

Світлини Юстини Самборської, 8 клас