Сьогодні 23 листопада ми вшановували 85-ті роковини голодомору в Україні. У школі проведено лінійку-реквієм. Це скорботний день в пам'яті народу. Про безкарний злочин більшовицької влади проти українського народу в 1932-1933 роках розповіли учні сьомого класу. Едучий . Це був штучно організований голод в Україні. Сьогодні ми знаємо, що це був масовий сталінський геноцид свідомо спрямований на згубу українського народу. Мільйони невинних людських життів, у тому числі материнських, дитячих, забрав голодний мор. Осиротив, вигнав український народ із рідних домівок, з прадідівської землі шукати хліба.

   

   Україна стала землею вдів і вдівців, сиріт і безпритульних. На довгі десятиліття були засекречені архіви. Але проти пам’яті народу нічого вдіяти не могли. Народна пам’ять – найдостовірніше історичне джерело.  

   Наші прадіди та прабабусі розказували про голодомор та передавали правду своїм дітям. Сьогодні ми згадали ці події, зачитували свідчення очевидців. Життя було страшне в ці роки. 1933 рік був найчорнішим роком в історії України. Люди та їхні діти не мали поживи, тому їли борщ з кропиви, цвіт липи та акації, а з лободи та гнилої картоплі робили млинці. Тоді це було дуже смачно. Також було багато розповідей про людей, які вижили тоді. Вони не позбулися страху голоду. І досі ховають окраєць хліба, цілують його. 

   24 листопада всі Україна запалить в вікнах свічки пам'яті. І ми запалимо. Бо пам'ятаємо.

   Лінійку-реквієм завершили молитвою за душі людей, заморених голодом. Ви теж помоліться та запаліть свічку в честь пам'яті жертв голодомору.

Ангеліна ВОВК, 7 клас

Світлини Юлії Содей, 8 клас