Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Перегляди: 1437

   22 січня - День соборності України. У школі проведено інформаційну лінійку, яку підготували учні 8 класу з вчителем історії Володимиром Федоровичем Сидориком. Це свято щорічно відзначається в річницю підписання Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної республіки, що відбулося рівно 100 років тому у 1919 році. Ми прослухали історію свята та важливі історичні події того часу, а також переглянули документальний фільм. Коріння свята йдуть з далекого 1918 року, коли на території України розташовувалися дві республіки - УНР та ЗУНР (Українська та Західноукраїнська народні республіки). У 1919 році 22 січня у Фастові представники двох українських земель підписали Акт Злуки, що об'єднує обидві республіки в єдину державу.

 

    Однак незабаром Україна зазнала багатьох економічних і військових випробувань, а через деякий час її територію зовсім окупували більшовики, поляки і чехи. Та український народ через багато років не втратив віру в соборність, і в знак цього в 1990 році «радянська Україна була «об'єднана» живим ланцюгом між Львовом і Києвом. Так люди відзначили день єднання своїх земель. Офіційно започатковано лише у 1999 році.

   Щороку ми відзначаємо День Соборності України у школі, щороку перелистуємо сторінки цієї історії, щоб знати і цінувати волевиявлення наших дідів і прадідів. Вороги зазіхають на нашу землю, вже 5 рік йде війна з російським окупантом. Але ми твердо віримо, що відстоїмо свою землю. Вітаємо вас з святом Соборності України. 22 січня 1919 року - історичний акт об'єднання українських земель в одній державі.  Ми разом з власної волі з 1919 року. Нехай Україна буде міцною соборною і процвітаючою державою.

Юстина САМБОРСЬКА, 8 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Соборності у спогадах. Читайте тут...