Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Перегляди: 1322

21 лютого –  Міжнародний день рідної мови                                                    

Лиш народи, явлені у Слові, достойно можуть жити на Землі.    Л. Костенко 

   21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування свято вже стало традиційним. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом. Рідне слово квітне різнобарвними пелюстками в букеті мов світу, тут голос гаїв, шепіт колосся, дзюрчання струмків, дзижчання бджоли та солов’їний щебіт.

 

                                     

                                      Велична, щедра і прекрасна мова,

                                       Прозора й чиста, як гірська вода, -

                                      То України мова барвінкова, -

                                      Така багата й вічно молода. 

  Про красу й мелодійність української мови говорити зайве. Фонетична розкіш, лексичне та фразеологічне багатство, синтаксична гнучкість, величезні словотворчі можливості дістали загальне визнання 1934 року в місті Парижі на Всесвітньому конкурсі краси мов, де українська мова посіла третє місце. 

   21 лютого учні шостого і сьомого класів писали диктант «Рідна мова». Всі одягнули вишиванки, урок української мови пройшов у святковому настрої та піднесенні. Учні зрозуміли, що рідну мову треба не лише вивчати, а захищати та відстоювати, не засмічувати і не цуратися. Це наш священний обов’язок. Не шкодуймо сил для вивчення рідної мови, борімося за її правильність, розвиваймо та бережімо рідну мову – нашу національну гордість.

 Світлана БРУЦ