Сьогодні ми їхали на дуже цікаву подію - Франкові читання. Цей захід відбувався з нагоди 163-річниці від дня народження Івана Яковича Франка. У ньому брали участь такі учні нашої школи: Палагіцька Анастасія, Стецюк Ілона, Павлюк Тетяна, Вовк Ангеліна, Самборська Юстина, Євген Пронюк та Ільницький Ігор. Спочатку ми завітали у музей-світлицю Івана Франка. Там розпочалися читання. А також проведена екскурсія. Ми дізналися цікаві факти з життя Івана Франка та багато його мудрих цитат. У музеї є невеличка виставка картин, на яких зображені місця, де був Франко у Івано-Франківську.

 

   Всі ми добре знаємо, що місто Івано-Франківськ названо на його честь. Помиляються ті, які кажуть, що місто назвали неправильно, бо Франко в ньому не був. Насправді Іван Франко неодноразово тут був, проводив літературну, національно-визвольну та політичну діяльність,  проводив читання, відвідував різні збори.  Вперше Іван Франко був у нашому місті у червні 1880 року, де ночував у камері ув'язнення (вулиця Галицька, 7). Його переводили у Станіславську колонію, він йшов пішки з Коломиї до Станіслава. Про це та інші місця, пов'язані з Іваном Франком нам розказала екскурсовод Анна Адамівна Паркулаб.  Шкода, що не на всіх цих місцях встановлені пам'ятні дошки.

   Ми побували біля будинку на вулиці Січових Стрільців, де на фасаді будинку встановлена така дошка. Тут Іван Франко читав свою поему "Мойсей".  Ми всі також зачитали по уривку з його поеми. А ще ми побували біля пам'ятників Івана Франка, зробили фотографії на пам'ять, прочитали його вірші. Цей день був незабутнім. У мене залишилося багато вражень та емоцій. Дуже дякуємо організаторам за такий цікавий захід. Мандрувати містом дуже цікаво. Біля погруддя Івана Франка ми перейняли еставету Франкових читань 2020 року, треба буде гарно підготуватися.

   А ще ми довідалися, що в Івано-Франківську є пам'ятник Першій вчительці. Ми сфотографувалися біля нього і пригадали своїх вчителів: Оксану Ярославівну, Марію Василівну, Світлану Василівну...

Тетяна ПАВЛЮК, 8 клас

Світлини Оксани КУЗЬМИ