27 серпня юні журналісти з редколегії учнівської газети "Шкільна Правда" побували на "Франкових читаннях вулицями міста", присвячених 163-тій річниці від народження Івана Франка. З нагоди дня народження поета, ми зачитали деякі з його віршів. У кожного була можливість висловити своє ставлення і захоплення творами, віршами, Франковою діяльністю в цілому. Деякі з шанувальників його мистецтва навіть презентували нам свої вірші. Мені дуже сподобалося, що така подія це не тільки вшанування Івана Франка, але і можливість інших людей показати комусь свою творчість. Організатори заходу розповідали нам багато цікавих історій пов'язаних із Франком. Після екскурсії музейною світлицею Франка, нам пощастило побувати у музею Олекси Довбуша, там було багато антикварних речей і пам'яток.

 

   Після музею ми відправилися у літературну мандрівку по місцях, де колись ходив Іван Якович Франко. Одним з таких мість стала вулиця Січових Стрільців, 7, де встановлена художньо-меморіальна дошка. Ми всі разом зачитали його відому поему "Мойсей". Наше свято закінчилося біля погруддя Каменяру на вулиці Івана Франка спільним виконання пісні, яку написав Франко "Не пора". Ми дали обіцянку. що на 164-ту річницю від дня народження Івана Франка обов'язково влаштуємо таке свято у нас в Клубівцях.

   Хочу подякувати всім організаторам сьогоднішньої події за те, що поділитися з нами історією про Івана Франка.  Ми вдячні за сьогоднішню екскурсію, за наші подаруночки і в цілому хочу сказати дякую усім, хто був присутнім на сьогоднішному святі. Ще окремо хочу подякувати Оксані Ярославівні і Марії Василівні за те, що вони дають нам можливість відвідувати ось такі зустрічі, з яких ми беремо багато чого нового. Я надіюся, що ми ще неодноразовою зустрінемося з людьми, з якими сьогодні познайомилися. Це був дуже цікавий і насичений день!!!

Ілона СТЕЦЮК, 8 клас

>