Другого вересня учні, школярі і вчителі зібралися на урочисту лінійку в честь Першого дзвінка. Після закінчення свята усі учні прийшли у клас, щоб провести свій перший урок цього навчального року. Темою уроку у восьмому класі була: " Живи, Україно! Живи для краси, для сили, для правди, для волі!". Наш класний керівник Дутка Марія Василівна розповіла, що кожен повинен цінувати свою Батьківщину, адже вона у кожного одна. Символами нашої країни є Верба і Калина, вони відіграють важливу роль у житті нашої країни. Це ніби її візитна карта. Окрім народних символів існують державні символи - Герб, Прапор і Гімн.

 

   Марія Василівна розказала нам цікаву легенду про матір і її трьох синів. Першому вона дала корону з трьома промінцями, за це його прозвали Гербом. Другому сину вона дала блакитно-жовтий одяг і тому його прозвали Прапором. А наймолодшому сину вона дала передала солов'їний голос його назвали Гімном. Так і до нині три сини ходять по світу і прославляють нашу Україну. Народні прислів'я – це ще один народний символ України. Вчителька роздала нам роз'єднані прислів'я і ми повинні були правильно закінчити речення. Це була дуже цікава вправа, з якою ми справилися на відмінно.

   Герб - офіційна емблема держави. Прапор - блакитно жовте полотно що символізує блакитне небо і пшеничні поля. Гімн - урочиста пісня на символічні для країни слова. Кожен цінує свою країну, тому Марія Василівна запропонувала написати на листках бажання для нашої країни. Ми виходили до дошки і розповідали що б ми змінили і що бажаємо Україні в майбутньому. Свої бажання ми приклеювали на карті України На завершення ми склали букет любові до Ураїни з синьо-жовтих кульок, на яких написали за що ми любимо нашу дорогу країну! Цей урок був дуже цікавим і символічним, адже незважаючи на те, що Україна зараз знаходиться в важкому становищі, ми повинні цінувати, любити і підтримувати насамперед один одного, тому що Україна починається з Тебе!

Ілона СТЕЦЮК, 8 клас

 

Світлини Марії ДУТКИ