16 вересня учні 8-11 класів нашої школи дивилися фільм "Заборонений" у кінотеатрі "Космос" м. Івано-Франківська. В одинадцятій годині шкільний автобус вже був біля школи. Дорога, як завжди, була весела. Спочатку ми помолилися за щасливу дорогу, а потім всі дружно привітали дев'ятикласника Валентина Досюка з днем народження, заспівали йому вітальну пісню " Happy Birthday"українською та англійською мовами. Приїхавши до "Космосу" ми сфотографувалися і зайшли  в кінотеатр. Там купили собі попкорн, воду і т д. Наші ряди були під номерами 11-12,  тому фільм було дуже зручно дивитися. В основі сюжету фільму - життя та діяльність поета-дисидента Василя Стуса, за яку він був репресований радянською владою і відбував термін у колонії суворого режиму аж до своєї смерті.

 

   Коли я переглянула життя Василя Стуса, то зрозуміла настільки режим СРСР був несправедливим, а люди партійні та працівники КДБ жорстокі та егоїстичні. Кожен бажав добра лише собі, не задумуючись, що в той час відчувають інші. Порушувалися права людей. Йшло винищування свідомих і розумних українців, української мови та культури. Кінець фільму трагічний. Поета Василя Стуса, якого Америка висунула на Нобелівську премію миру, вбивають в тюрмі, лише через те, що він палко любить свою Батьківщину. Він був і залишається патріотом.    

   Варто переглянути фільм і задуматися. Такою була правда радянської епохи. Дітей заставляли бути піонерами, комсомольцями, у школах заставляли вчити російську мову.  Але в той страшний час були свідомі і сильні люди, літератори, художники, які не корилися режиму, а відстоювали право бути українцем на своїй землі. Правда, їх переслідували і вбивали за це. Дехто сам у знак протесту спалював себе на площах.

   КДБ боялося слова Стуса, вони знищували його вірші. Але частка збереглася завдями побратимам і дійшла до наших часів. Деякі вірші звучали у фільмі. Фільм дуже хвилюючий, напаружений, звучить гарна літературна мова. Дивилася і дуже переживала за поета.

   Дякую вчителям-організаторам поїзди в кінотеатр. Раджу всім подивитися фільм.

Ангеліна ВОВК, 8 клас