День Соборності - свято України, яке відзначають щороку в день проголошення УНР та ЗУНР. Офіційно день Соборності відзначають з 1999 року після наказу президента Леоніда Кучми. Вшанування цієї дати дуже важливе у сьогоднішній день. Кожен з нас повинен розуміти значення та цілісність своєї Батьківщини. Учні 8 класу підготували лінійку на честь Дня Соборності, де детально розповіли про тодішні події. Так сталося що протягом багатьох століть Україна не була цілісної державою, тому саме у день підписання УНР та ЗУНР у 1919 році ми стали цілісної державою. На жаль, закон про підписання Злуки довго не проіснував, але українці перед усім світом показали про цілісність своєї країни та солідарність свого народу. Що Україна - це єдина країна, держава та сім'я. Хорошою традицією вшанування цього свята є "Живий Ланцюг". Люди по всій Україні беруться за руки, цим самим показуючи неподільність нашої країни. Українці символічно об'єднують береги Дніпра "живим ланцюгом". 

 

   Саме у цей день ми як ніколи маємо проявити свою любов до Батьківщини. Зараз нашій державі дуже потрібно бути єдиною та неподільною. Та у жодному разі ми не повинні ділитися на Захід та Схід. Україна не завжди була цілісною, але це наша земля і ми повинні шанувати її та один одного насамперед.

   Ми переглянули документальні відеокадри святкування Дня Соборності в Україні. Також вчитель історії Володимир Федорович Сидорик підготував для нас цікаву вікторину з історії України. З виставкою тематичної літератури ознайомила нас бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька.

Ілона СТЕЦЮК, 8 клас

Світлини Оксани КУЗЬМИ