Сьогодні у нашій школі відбулася інформаційна лінійка, присвячена 102-річниці бою під Крутами, який був взимку на залізничній станції Крути. Чотири сотні юнаків стояли проти добре озброєного чотиритисячного війська. Більшість документів україїнських частин в ході цих боїв було знищено. Визначили дату крутянського бою зі слів його учасників. Ми переглянули документальних фільм. Учні восьмого класу підготували короткий виступ. Вчитель історії розповів про художній фільи про Крути, переглянули фрагменти фільму. Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька підготувала тематичну книжкову виставку. Лінійка завершилася спільною молитвою за Героїв Крут.

 Тетяна Кохман, 10 клас

Мало яка інша подія в історії України є настільки відомою. Бій відбувся 29 січня 1918 року. Ця пам'ятка є трагічною для України. Пятигодинний бій між 400 крутянцями, оборонцями української державності, та чотиритисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова. Однак цей запал юнаків надихає нинішніх захисників боротися за Україну. 

   Щороку ми згадуємо цю подію, запалюємо свічку пам’яті, переглядаємо документальні матеріали і вшановуємо Героїв Крут молитвою.  Все це для того, аби знати і шанувати свою історію. 

Богдана ШЕШУРАК, 10 клас

Світлини Михайла ТУРИКА, 10 клас