Друк
Категорія: Змагання Конкурси Олімпіади
Перегляди: 155

   Відбувся І етап XXI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!» на тему: "Заради честі, миру і майбутнього України". У конкурсі взяли участь: Діана Лесюк, Діана Кузенко, Тетяна Кучар, Адріана Старчук, Валерія Симоненко, Евеліна Марцінко з шостого класу, Тетяна Турик, Аліна Павлюк з 7 класу, Ангеліна Вовк з 10 класу.  Конкурсантам запроновано використати для епіграфу слова Олени Калини: «…Своє життя поклали на ваги, І не вагались жодної хвилини. Злякалися, спинись вороги. І ми сьогодні маєм – Україну!» 17 грудня будуть визначені переможці І етапу конкурсу, до складу жюрі входять заступник директора з навчально-виховної роботи Н.В. Івасюк, заступник директора з виховної роботи Л.М. Сенко та вчителі української мови.

 

Заради честі, миру і майбутнього України

    Від самого початку історії  на Україну багато разів нападали вороги. Та завжди її захищали і захищають найважливіші воїни. Вони жертвують своїм життям заради нас, нашої країни, її світлого і незалежного майбутнього. Думка про це  гріє душу. Україна завжди народжувала героїв, котрі за покликом серця, за власним бажанням ставали щитом для нас. Я хочу звернути вашу увагу на  теперішню тривалу війну з російським агресором. Скільки шкільних лінійок у нас присвячено цій темі. Кожна з них заставляє глибше задумуватися над цією проблемою. Але ті розповіді та короткометражні документальні фільми, які нам показують, це тільки маленька частинка тої правди, яка відбувається зараз на сході України. Люди, які в Західній Україні не можуть уявити, що зараз робиться на сході, що відчувають діти, котрі йдуть зі страхом до школи, що їх можуть вбити. Ми тут маємо смачну і свіжу їжу, гарний дорогий одяг, на свята отримуємо дорогі подарунки. А чим вони гірші? Чому вони не мають змоги жити без страху? Страху, що вже завтра може не стати їх батьків або їх самих. Підлітки, які вимагають в своїх батьків дорогі гаджети чи якісь безкорисні дрібнички, не можуть уявити собі, як почуваються їхні ровесники там. Так і хочеться звернутися до всіх: – Люди, цінуйте те, що ви маєте, не нарікайте на  своє життя, навіть, якщо у вас проблеми. Проблеми є у всіх. Головне, це мати мир. Мир дуже дорого коштує.  Пам’ятаймо тих, хто боровся за мир і незалежність України. Цінуймо тих, хто нині стоїть на варті.

   Я дякую всім добровольцям, що поклали свою душу й тіло за нашу свободу, за Україну. Ці сміливі сильні і відважні люди подають великий приклад нам.

Тетяна КУЧАР, учениця 6 класу