У суботу, 13 травня, напередодні Дня матері, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбувся XVI з’їзд спільнот «Матері в молитві» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. З цієї нагоди Архієрейську Літургію очолив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин у співслужінні душпастирів нашої Архієпархії. Цьогорічний з’їзд спільноти «Матері у молитві» має заклик «Шлях до неба через Ісусову молитву. Клубовецькі матері організували прощу до Старуні і влилися у молитовну ріку матерів, які вимолювали долі своїм дітям та своїй Україні.

– Воротару-воротару, воротарчику, а втвори, а втвори воротонька.

– А що ж то, а що ж то за пан їде, а що ж то, а що ж то за дар везе?

   Зазвичай гаївкою "Воротару" розпочинаються пісенні обрядові хороводи біля церкви у Великодні дні. Всі беруться за руки і довгим живим ланцюгом обходять навколо церкви, почергово піднімаючи руки вгору - відкриваючи ворота для пана Бога, який везе щонайкращі дари для кожного - дари Воскресіння Христового.

Великий День - Велика Правда встала: Христос Воскрес! Нам Паска засіяла!

   16 квітня святкуємо найбільше християнське свято - Воскресіння Христове. Свято з свят, подію з надподії - воскресіння з мертвих Ісуса Христа на третій день після поховання. Від цієї події відштовхується все, на цій події базується все, вона беззаперечна і безсумнівна - Христос Воскрес! Величне Богослужіння у клубовецькому храмі провадили отці Василь Пастух та отець Петро, що завітав у гості з Великобританії. Хори дарували ангельський спів, заносимо подяку всім хористам і окремічно регенту Миколі Досюку та оперній співачці Ользі Братик (Київ).

Благообразний Йосиф, з дерева знявши пречисте тіло твоє,* плащаницею чистою обвив,* і пахощами в гробі новім, покривши, положив. (Тропар Вечірньої з виставлення плащаниці).

   У Велику П'ятницю переживаємо найтрагічніші події з земного життя нашого Спасителя Ісуса Христа - Його смерть на хресті та покладення до гробу. Строгий піст, смуткове вбрання, жалібні хустини і слова, як рани із приурочених Богослужінь.

У народі, після освячення вербового віття у церкві, поплескуючи ним по плечі, кажуть "Шутка б'є, не я б'ю, за тиждень Великдень". Отак сповіщають про прихід великого християнського свята Воскресіння Христового - події, яка фундаментує всю християнську віру. "Якби не було вескресіння, марні були би всі наші проповіді", - промовляють святі отці Церкви. Воскресіння Христове – це перемога життя над смертю, це найправдивіший доказ життя після смерті, це дороговказ - як і через кого ми спасемося і прийдемо до життя вічного.

   З метою оперативного інформування парафіян  про церковні заходи та Богослужіння 21 березня 2023 року створено сторінку "Парафія Клубівці" у соціальній мережі Фейсбук. Модерує сторінку вівтарник Іван Бойчук (учень 9 класу Клубовецького ліцею). Відомо, що Фейсбуком користуються багато мешканців села, тому парафіяльна сторінка буде об'єднувати і нагадувати усім клубівчанам, котрі тут, на фронті, за межами села й України, що Церква молиться і чекає їх. 

Стрітення означає зустріч. У нас сьогодні зустріч із Господом. А ще сьогодні зустрічаються Старий і Новий завіти. У Святому Євангелії читаємо про головну подію сьогод

нішнього святкового дня - зустріч Симеона з Ісусом Христом. Він взяв дитину на руки, підняв над головою та проголосив Спасителем роду людського. Тепер він міг одержати вічний спокій: «Бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, світло на просвіту поганів і на славу народу твого Ізраїля» (Лк 2-29-32)

   У неділю 15 січня 2023 року в церкву Святої Покрови Божої Матері села Клубівці завітав декан Тисменицький о. Роман Микієвич, щоб представити нового священника для клубовецької парохії о. Василя Пастуха. Отець-декан зачитав декрет Митрополита та Архиєпископа Івано-Франківської Митрополії УГКЦ кир Володимира Війтишина при призначення священника на парафію, побажав отцю Василю плідної праці на славу Божу та духовного зросту парафії.

   З 2013 по 2022 роки парохом села був отець-декан Петро Скрипник. 29 листопада 2022 року отець Петро відійшов у вічність. З грудня по 15 січня Богослужіння у церкві проводив капелан о. Володимир Підлуський з м. Тисмениці.

  Отець Василь Пастух до цих пір був деканом на Рожнятівщині, родом з Монастириського району, мешкає з родиною у селі Черніїв Івано-Франківської ТГ. Хай Бог благословить о. Василю пастирське служіння на новій парафії.

    У пам'яті назавжди залишаться проповіді отця Петра, сповнені глибокої Віри, патріотизму, любові до рідного краю. Він добре знав історію, розумівся у мистецтві, архітектурі. Був естетом та прагнув гармонії. У людях бачив позитивне, надихав та стимулював до розвитку. Отець Петро часто був у школі. Діти любили, коли він приходив. Було цікаво, радісно та невимушено. Сповнений різнопланових ідей та ініціатив. Невпинно діяв, гуртував, переконував, знаходив засоби та можливості для реалізації добрих справ. Лідер, наставник, сповідник, порадник та друг. Він з тих, на чиїх плечах тримається Небо. Шкода, що так рано. Хай Бог прийме у свої обійми.

   Отче, Ви благословили наш шлюб. У нас на стіні є образ, подарований Вами в честь нашого одруження. Неймовірної краси, досконалий, як і все що Ви робили. Отче, Ви дали ім'я моєму синові. Ви вчили нас, що діти в сім'ї, то велика праця і велика Божа ласка. Назавжди запам'яталася Ваша повага до дітей, неймовірна віра у них! Так, як Ви підносили дітей, як виховували у них українське, як вчили і показували прикладом любити своє, захоплювало. Ми брали з Вас приклад! Я любила робити фото для Вас, і завжди думала, чи Вам воно до вподоби.. І це фото я зробила в день урочистого Першого Причастя мого сина Святослава. Та ви просили фотографувати більше церкву, краєвиди біля неї, квіти. Ви були з нами в хвилини великих втрат і радощів. 

   Я дякую Богу, що саме Ви, отче Петре, були нашим отцем на парафії. Ваша турботливість, уважність до усіх, до розвитку села, ваша виважена, вдумлива думка вражала глибиною. Інколи мав пройти час, щоб ми усвідомили,  якими правильними були Ваші вчинки. Дякуємо Вам за все!

    Дорога Родино нашого пароха отця Петра Скрипника! Сьогодні 9 день, як відійшов у засвіти наш духівник, який завжди знаходив розраду і вмів надихнути нашу громаду. Отець Петро невтомно хотів наповнити парафію духовною енергією Віри! Світлом і Любов‘ю! Завжди коли я мав нагоду приїздити в рідні краї - радісні чи сумні - молитва отця додавала сил. Пригадую наші теплі розмови, працю по реставрації Церкви, його прагнення наповнити радіо простір духовними творами, радився кого залучити. Всі добрі справи - будуть світлом пам‘яті! А Вам дорогі парафіяни, родино, в світле ім‘я Велетів Духу бажаю витримки і Віри в Перемогу!

Ми сумуємо за Вами , отче Петре,

Ви – наш пастир, Ви – наш духівник,

Який молиться за нас уже на небі

І благає Господа про мир.

Несподівано, раптово, дуже рано

Ви покинули своє земне життя,

І співали дзвони сумно так із жалем,

Бо назад уже немає вороття. 

У святиню нашу душу Ви вкладали

І молились ревно, щиро, повсякчас,

Але Господь має інші плани

І у Райський сад покликав Вас.

   Замало написаних слів, щоб описати ким був отець-декан Петро Скрипник. Вчинки та зроблені справи говорять самі за нього. Завжди любив бути коло отця, чути його мудре слово, адже отець Петро вмів говорити з усіма, кожного пригортав та підтримував. Спочивайте у Бозі, Друже, просіть у Господа для нас Перемоги, адже тепер Ви  коло Нього ще ближче. Світла та вічна пам'ять!

    Мене звати Тарас, мені 12 років і я живу у місті Івано-Франківську. На вихідні та свята я їду до своєї бабусі у село Клубівці. Кожної неділі я та моя родина йдемо до церкви. Коли мені було 5 років, священник запросив мене прислуговувати у храмі. Саме тоді я познайомився з отцем Петром. У 3 класі у мене була важлива подія в житті -- урочиста Перша Сповідь та Перше Святе Причастя. У цей день отець Петро був присутній на Святій Літургії і розділив зі мною цю велику радість. А це було для мене дуже важливо. Чуйний, добрий, розумний - саме таким був отець Петро, саме він був і наставником, і авторитетом, і зразком для мене. Він назавжди залишиться у моєму серці і пам'яті, саме таким вчителем, який вчив мене служити Богу, допомагати рідним, слухати батьків і добре вчитися у школі.

    Колись казала моя покійна прабабуся Олена такі слова: "Благословенний той дім, куди завітав священник"... Тож я пишаюся і горджуся тим, що була знайома з такою Великою людиною, отцем Петром Скрипником. Його відвідини нашої сім'ї були завжди як свято. Він був і залишиться в наших серцях і пам'яті надзвичайною Людиною. Отець Петро був добрим порадником, достойним пастирем і прекрасним господарем храму Господнього. Величезний вклад залишив отець. Наша святиня цвіте сьогодні, як зовні так і всередині завдяки отцю Петру. Початок будівництва нового храму - це теж важка праця і заслуга нашого отця. Багато ще мрій і планів, які не встиг реалізувати отець. Будучи великим патріотом України, він болісно переживав і ревно молився за швидку перемогу від московської навали. Служіння Господу було сенсом Його життя.

      Петре, осново апостолів, Каменю Христової віри – наставнику християн,

Скарбе сил вишніх, Муже великий, Скеле, на якій стоїть і квітує Церква.

Тобі поклоняємося, Тебе славимо і прославляємо. 

 (стихира з Вечірні Первосвященного Апостола Петра). 

 Саме цими чудовими словами, взятими зі стиховні Апостола Петра, починаю своє коротке поминальне слово про видатну в лоні нашої Церкви людину отця декана Петра Скрипника, який 29 листопада 2022 року відійшов до вічності. Отець Петро за час свого пастирського служіння на ниві Христовій проявив себе як вірний Богові і Церкві священнослужитель, ревний пастир, лагідний наставник для своєї громади і хороший співрозмовник, який старався допомогти всім, хто цього потребував. Отець наполегливо й мудро, доступно і зрозуміло засівав між людьми добірні зерна Божого слова.

І все кружляє в дивній круговерті

Саме в собі шукає опертя

І є природа, і немає смерті,

Є тільки різні стадії буття…

Ліна Костенко

    Ці слова нашої поетеси ще раз підтверджують, що душа людини живе, це явище чекає кожного з нас, але ми живемо допоки нас пам'ятаю, а пам'ять про нашого отця Петра Скрипника буде вічною. Його будуть пам'ятати наші діти і онуки, бо він все робив для того, що в якнайкращий спосіб прославляти Бога і нашу Церкву. Його проповіді були змістовними і філософськими, він вмів підійти до серця кожного чи це дитина, чи старша людина, він знав проблеми кожної родини і жив ними, і шукав шляхи їх вирішення.

40 днів після відходу у Вічність отця Петра Скрипника    

   Коли помирає батько, сиротіють діти, родина. Коли помирає священник сиротіє паства, село і кожна родина. Сьогодні сороковий день, як ми осиротіли. 29 листопада 2022 року відійшов у вічність наш парох отець Петро Скрипник, який дев’ять років служив на нашій парафії, опікувався церквою та спільнотою, був деканом Тисменицького деканату УГКЦ. Відійшов отець дуже рано і несподівано, залишивши глибокий сум та розгубу серед нас. Бо ми знали, що отець скаже, підкаже, поведе. А сьогодні він мовчить. І раптом кожен розуміє, що так вже не буде ніколи. Буде інакше. Але так не буде ніколи.

#Zerkva_molytva_vira

   29 листопада на 66-му році життя та 29-му році священичого служіння помер парох села Клубівці, декан Тисменицький,  священник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ митр. прот. Петро Скрипник. Чин похорону відбувся в храмі Вознесіння Христового у селі Підпечери, який збудував отець Петро та звершував  багатолітнє служіння. На похорон новопреставленого отця Петра чисельно зібралося духовенство Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ,  родина священника, велика кількість парафіян із храмів, де служив о. Петро, а також представники влади.

#Zerkva_molytva_vira

 

 

 

 

 

 

 

 

Церква Святої Покрови Божої Матері села Клубівці

Прощання з полеглим захисником України Іваном Касюком

 

 

 

 

 

 

 

 

    Клубівці прощалися з захисником України Іваном Касюком, який загинув, захищаючи Україну під Бахмутом 07 липня 2022 року. Український воїн похоронений на сільському кладовищі. Чин похорону провів сільський парох, декан Тисменицький Петро Скрипник у співслужіння з священнослужителями Тисеницького деканату. Все село віддало шану полеглому Герою. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  12 липня 2022 року відбулося овячення каплиці Ісуса Христа у селі Клубівці вулиця Польова.

   Отче Петре, всечесний і ревний служителю Христової Церкви, у день Ваших іменин пригадуємо і роздумуємо над стихирами вечірньої: - Петре, осново апостолів, Каменю Христової віри – наставнику християн, Скарбе сил вишніх, муже великий, Скеле, на якій стоїть і квітує Церква. Тобі поклоняємося, Тебе славимо і прославляємо. У цій величній славі помітний і виразний кожен священнослужитель, бо він нероздільна частка Петрової армії.

Утреня з поклонами

Великий канон св. Андрія Критського

Сідальний (г.7):

 Робітниками ниви твоєї* вчинив ти, Слове, апостолів твоїх,* що винищили ідолів і цим тебе, Владику,* проповідуючи між народами, побожно звеличили.

Слава:

Співами і піснями вшануймо,* премудрих апостолів Христа Бога,* провідників нашого . спасіння,* бо вони прогнали нечесть обманства,* і спасли світ, як самовидці Слова* і слуги, і друзі, і браття.
І нині:

 Радуйся, бо в тобі Слово стало тілом без переміни* і поселилось між нами* Радуйся, Чиста, апостолів і мучеників радосте і спасіння нас І вірних* Радуйся, Мати Христа Бога

50-й псалом 

 

   Дорога клубовецька громадо, вітаємо вас з Храмовим празником! Церкві Святої Покрови Божої Матері - 115 років. Запрошуємо переглянули фільм, присвячений ювілею нашої церкви. Дивіться тут...