У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у бібліотеці проводили голосне читання казок. У світ казок мандрували першокласники та вихованці групи дошкільної підготовки "Сонечко" разом з бібліотекаркою Марією Дмитрівною Палагіцькою, вчителькою Марією Василівною Павлів та вихователькою Наталією Романівною Антошків. Наймолодші читачі вибирали улюблені казки, читали і слухали їх, розглядали малюнки, ділилися враженнями. Казки сподобалися всім, кожен знайшов свою улюблену.

   21 березня - Всесвітній день поезії. Поезія - це те вічне джерело краси, ніжності, любові та інших якостей, без якого не можливо уявити цей світ. Як і не можливо забути митців, які обдарували світ своїм сильним і проникливим словом, які не боялись і творили неможливе для ствердження вічних істин  - любові, добра, правди, справедливості. Їхні твори і нині надихають нас, будять совість, рвуть кайдани, кличуть до боротьби за волю і гідність. Не випадкого у березні святкуємо День поезії, адже березень місяць народив Тараса Шевченка, Ліну Костенко, поезії яких на вустах у всіх.

Святкувати День поезії - означає пірнути у світ рим, образів, чарівники мелодики рідного слова. З нагоди цього дня у Клубовецькій сільській бібліотеці відбулась зустріч з Йосипом Дмитровичем Карпівим. На зустрічі були присутні юні читачі з 8, 9 та 11 класів, заступниця директора ліцею Наталія Василівна Івасюк, вчителька української мови і літератури Надія Богданівна Самборська та господиня бібліотечної світлиці Марія Дмитрівна Палагіцька.

   Шевченківські читання у 3 класі, присвячені 209 річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учні 3-го класу читали твори великого Кобзаря у бібліотечній світлиці. Вчителька Оксана Ярославівна Самуляк і бібліотекарка Марія Дмитрівна Палагіцька.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок у 4 класі присвячений 209 річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка "Велика шана Тобі, Кобзарю!" Вчителька Світлана Ярославівна Турик і бібліотекарка Марія Дмитрівна Палагіцька.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Учасниці Національного читацького марафону Тетяна Турик та Наталія Бруц з 8 класу.

 

 

 

 

 

 

 

 

25 ЛЮТОГО НАРОДИЛАСЯ ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Цьогоріч виповнюється 152 роки з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року у місті Новоград-Волинський (нині Звягель) на Житомирщині.

Вірші Лесі Українки (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач-Квітка) – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. У своїх поезіях Леся Українка, попри важку хворобу, ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися.

 До дня народження Лесі Українки в Клубовецькому ліцею і в сільській бібліотеці огранізовані тематичні вистаки, гурток журналістики підготував відеозаписи з художнім читанням віршів славетної поетеси та розробив дані ілюстрації.

20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – українців, які загинули 9 років тому в центрі Києва, виборюючи право жити у вільній європейській державі. Юнаки, чоловіки, жінки. Свобода та Гідність – наші фундаментальні цінності, які ми, українці, захищали, відстоювали і будемо захищати і відстоювати завжди! До остаточної Перемоги над ворогом. 

У ліцею організована бібліотечна виставка, яка вміщує літературу про події Революції Гідності в Україні та стенд з фотографіями полеглих Героїв Небесної Сотні. Горить свічка, похилилася рідна колина. Вічна пам'ять їм.

Раджу прочитати

Нещодавно я прочитала книжку "Клуб червоних кедів 1", яку взяла в нашій бібліотеці. Це книжка іспанської письменниці Ани Пунсет - перша в серії "Клуб червоних кедів". У ній розповідається про чотирьох подруг-семикласниць, які дружать з самого дитинства. Навчаються вони в 7 класі та, на жаль, в різних класах. Але це не заважає їхній дружбі та пригодам. Якось вони вирішують створити свій клуб — з власними правилами і червоними кедами, які є символом їхнього клубу і вони пообіцяли їх носити повсякчас. Одна з дівчат, на жаль, змушена переїхати до Німеччини з родиною і подруги весь час дуже сумують за нею. Але згодом з'являється можливість відвідати подругу в Берліні, взявши участь у конкурсі. Саме через цей конкурс дівчат чекають великі пригоди, невдачі, переживання, адже їхні суперники дуже сильні і готові на будь-які підлості заради перемоги.

   Бібліотечний захід до 300-річчя від Дня народження Григорія Сковороди, підготували учні 5 класу з бібліотеркою М. Д. Палагіцькою. Рольові розігрування байок та читання віршів Григорія Сковороди. 

    3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди - видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. Дослідники життя і вчення Григорія Сковороди сходяться на тому, що Варсаві якимось чином вдається залишатися близьким і сучасним для нових поколінь, попри те, що вже змінилися кілька епох. Найпростіше, але далеко не вичерпне, пояснення цьому, може полягати у тому, що Сковорода шукав, і вочевидь знайшов, відповіді на запитання, які ніколи не втратять актуальності: «Що таке щастя? І як бути щасливим? І що таке благе життя?»

   21 листопада - День Свободи та Гідності. Бібліотека підготувала тематичну виставку "Герої Небесної Сотні на варті гідності".

 

 

 

 

 

 

 

 

 Раджу прочитати

  Я прочитав книгу "Чарлі і великий скляний ліфт", її автор Роальд Дал. Ця книга дуже цікава. У ній розповідається, як Чарлі і містер Вонка вибили ліфтом дах у фабриці і полетіли у космос. Їхня подорож була веселою і водночас небезпечною. Вони їхали дуже швидко, їх кидало то вліво, то вправо, то вверх, то вниз. Врешті вони опинилися в космосі, а там був король, який подумав, що вони пірати і запустив у них ракети. Вони змушені були втікати, дали газу і полетіли ліфтом вверх та відірвалися від ракет. Мені найбільше сподобалося, як вони поверталися на шоколадну фабрику. Ліфт летів як ракета униз, тому що у них заїла кнопка. Кінець у книжці щасливий. Я раджу прочитати цю книгу Ангеліні Кохман, надіюся їй такі пригоди сподобаються, а також раджу всім своїм однокласникам.

Мені дуже подобається одна південно-корейська поп-група 'Stray Kids'. Ця група складається з восьми учасників: Бан Чан- їх лідер, Чан Бін, Хан Джисон, Ян Чонін, Кім Синмін, Лі Мін Хо, Лі Фелікс, Хван Хьонджин. Вони співають корейською, англійською, і японською мовами. Їхній дебют відбувся в 2018 році. Найбільше з них мені подобається Хьонджин та Фелікс.  Хьонджин - репер, танцюрист, і автор пісень, йому 22 роки, він кореєць. Хьонджин дуже красиво малює картини. Також він міг би стати чудовим фотографом. Його улюблені кольори чорний і фіолетовий. В  2018 році його звинуватили в шкільному булінгу. За це його відсторонили на деякий термін, але невдовзі він повернувся. У Хьонджина дуже теплі та хороші стосунки з Феліксом. Лі Фелікс, або ж Лі Йонбок- вокаліст, репер та  танцівник. Йому 22 роки. У нього дуже низький та бархатний голос. Також він дуже милий зовнішністю. Коли їхня компанія JYP Entertainment створювали групу, то на першому прослуховуванні Фелікса не хотіли брати в групу,  через те що він погано знав корейську мову, але потім йому дали другий шанс, і він вивчив ліпше. Фелікс народився в Австралії. Його батьки корейці. Там він розмовляв англійською.

  Недавно я прочитала книжку "17. Книга спогадів", її написала Роуз Сноу. Головна героїня Йоганна в дитинстві втратила матір , її батько завжди був зайнятий роботою.  Йогана з батьком щороку переїжджали в новий будинок.  Дівчинка не розуміла, чому батько так переймається щоб вони не залишилися в одному місті довше ніж на 1 рік.  Спершу дівчинка пробувала завести друзів, але потім перестала знайомитися, тому що не хотіла прив'язувати до людей,  так як зрозуміла що з часом вона все одно переїде, а дружба на відстані не тривка. У 16 років дівчинка відкриває в собі дар ясновидиці.  Вона може бачити спогади інших людей.  Йоганна дізнається, що батько знав про це,  у її матері були такі ж здібності. Також Йоганні  відкривається правда про смерть мами. Батько розказував дівчинці, що її матір загинула в автокатастрофі,  але насправді її маму вбили.  Ці люди, що вбили маму, переслідують і її. Їх називають товариством мисливців.

   Недавно я прочитала книгу "Зільбер". Авторкою цієї фантастичної книги є німецька письменниця Керстін Гір. У цій книжці йдеться про старшокласницю Лів Зільбер яка приїздить до Лондона, і потрапляє у вихор незвичайних подій.  Її мама одружується з іншим чоловіком і Лів мусить налагодити стосунки з усіма членами сім'ї, але поки що не вдається.  Удень на неї чекає її нова сім'я.  А вночі вона блукає довгими і темними коридорами які не мають кіньця.  Лів хоче відкрити таємницю загадкових коридорів, адже вона відчуває що там водиться щось страшніше ніж просто якась потойбічна сила.  В цій книзі мене зачарувало те як письменниця передає усі події , які відбуваються від початку до кінця. Книга має три частини, дві я вже із захопленням прочитала і всім раджу прочитати.

Місячник шкільних бібліотек

   Це нова українська бібліотека майбутнього.  Вона велика, затишна і простора, з панорамними вікнами, круглими сходами, з просторим сучасним читальним залом. Маленькі літаючі роботи допоможуть діставати книжки з полиць, інші - повезуть за тобою книги, які ти вибрав , ще інші - складають і сортують книги. За цим майбутнє і то недалеке.

   Таку цікаву ідею я втілив на уроці образотворчого мистецтва, ми вивчали тему "Архітектура та інтер'єр". У школі тривав Місячник шкільних бібліотек і наш клас спробував спроектувати бібліотеку майбутнього, адже інтер'єр бібліотеки грає не менш важливу роль для заохочення читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Місячник шкільних бібліотек "В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2022 "В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Раджу прочитати

Книжку «Чарлі і шоколадна фабрика»  написав Роальд Дал у 1964 році. Цю книжку я недавно прочитала і вона мені дуже сподобалася.  У ній розповідається  про бідного хлопчика Чарлі і його родину. Про шоколадну фабрику містера Вонкі хлопчику розповів його дідусь Джо. Чарлі довідався, що господар шоколадної фабрики запрошує на екскурсію п’ятьох дітей, які знайдуть золоті квитки у шоколадних батончиках. Раз на рік, на день народження батьки дарували Чарлі маленький шоколадний батончик. Хлопчик мав добре серце і тому з ним трапилася дивовижна пригода. Він знайшов золотий квиток у шоколадному батончику і потрапив на шоколадну фабрику. Це була казкова фабрика, робітниками на ній були маленькі чоловічки. Чарлі побачив весь процес виготовлення шоколаду.

Раджу прочитати

Недавно я прочитала книжку «Чарлі і шоколадна фабрика», її автор англійський письменник Роальд Дал. Головний герой у цій книжці Чарлі Бакет. Цей хлопчик з бідної сім’ї. у нього є два дідусі, дві бабусі, тато і мама. Старенькі були дуже хворі і завжди лежали в ліжку. Мама і тато Чарлі дуже тяжко працювали, але зароблених грошей не вистачало навіть на їжу. Одного морозного ранку, коли вже зовсім не було що їсти, дідунь Джо розповів Чарлі про шоколадну фабрику містера Віллі Вонкі . З того часу хлопець дуже мріяв побувати на цій фабриці. Якраз у той час власник шоколадної фабрики оголосив конкурс, на який могло прийти лише п’ятеро дітей, але для цього потрібно було знайти золотий квиток у шоколадному батончику.

До Міжнародного дня шкільних бібліотек - відгук на улюблену прочитану книгу

   Однією з моїх улюблених книг є "Щастя в моїх руках" французької письменниці Аньєс Мартен-Люган. Цю книгу я отримала як подарунок на день народження від близької подруги. Ця книга захопила мене з перших сторінок. У юності Іріса, головна героїня роману, мріяла шити одяг, проте її батьки зробили все можливе, щоб їхня дочка здобула "пристойніший" фах. Від тоді її життя рухалося за найгіршим сценарієм - зі щоденною рутиною буднів і свят, у якій інтерес до всього поступово зникає. І, здається, вже ніщо не може цього змінити. Все б й надалі продовжувалося так, якби одного разу за сімейним обідом жінка не дізналася правду, яку її батьки приховували від неї майже 10 років. Після емоційного спустошення Іріса розуміє, що ще не все втрачено. Її останньою надією є кравецькі курси у Парижі. Жінка буквально встигла потрапити в останній вагон і вже за декілька тижнів призвичаювалася до нового оточення. Нові враження, нові люди, нове життя. Це було ніби свіжим подихом.

     Сьогодні 24 жовтня відзначають Міжнародний день бібліотек. З самого дитинства мені дуже подобалось читати. Спочатку я читала казки, потім перейшла на цікаві підліткові книги, про життя головної героїні приблизно мого віку. З роками мої вподобання до книг змінювались, і я почала читати книги, з яких можна взяти по максимуму корисного та потрібного для себе. Після прочитання таких книг, хочеться ще раз обдумати своє життя, свої вчинки та зрозуміти чого ви насправді хочете від життя, і в якому напрямку вам рухатись.

 

   Недавно я прочитала книжку норвезької письменниці та художниці Ніни Елізабет Грьонтведт "Привіт, це я!" Мені порадила її прочитати сестра Ілона, яка навчається в 11 класі. Читати мені було легко і цікаво. Головна героїня книжки трохи старша від мене, їй дванадцять років, звати її  Уда. Вона веде свій щоденник і записує в ньому про все, що відбулося кожного дня. Мені найбільше сподобалося, що вона щиро розповідає про своє життя, про своїх рідних і друзів. А також про свої переживання.

    28 вересня у Тисменицькій центральній міській бібліотеці відбулась презентація книги під назвою «Пам’ятати вічно»  Євгена Пронюка. Євген є студентом Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, історією цікавився ще у школі. Згодом почав детальніше досліджувати тему українського визвольного руху, використовуючи архівні джерела. Книга «Пам’ятати вічно» є першим виданням автора.

   Нещодавно я прочитала книжку "Чарівні окуляри", яку взяла у нашій бібліотеці. Її автор український письменник Всеволод Нестайко. Цей письменник дуже любив писати про пригоди, дитинство, школу, часом про фантастику та різні речі, які пов'язані з магією. Його твори дуже цікаво читати, завдяки їм можна поринути у ту атмосферу дитинства. Ця книжка дуже цікава, у ній йдеться про пригоди двох друзів Васю і Ромку, які знайшли чарівні окуляри. За допомогою цих окулярів хлопці могли бачити усе, наприклад, могли найти загублену річ чи побачити, що хтось у біді. Часом ці окуляри зникали і не давались взяти їх у руки. А часом появлялись нізвідки. Через ці окуляри і почались пригоди хлопців. Ця книжка мені дуже сподобалась. Її дуже легко і цікаво читати. Читаючи її я поринала у ту фантастичну атмосферу. Переживала кожну пригоду разом з головними героями. Тут також є багато веселих моментів.

Раджу прочитати   

Нещодавно я прочитала відому та цікаву книгу Ульфа Старка "Маленька книжка про любов". Історія яку розгортає книжка сповнена таким світлим почуттям як любов. Мені подобаються книжки, які можна читати тихими вечорами. У книжці розповідається про шведського хлопця Фреда, ім'я якого є дуже особливе, тому що з перекладу воно означає "Мир". Не дарма автор акцентує на цьому увагу, адже люди проживають воєнні роки. Батько пішов на війну, і хлопчик за ним дуже сумує. А мама працює кондуктором,  хлопчик іноді працює на ринку.  Фред закоханий в дівчину Ельсу, але боїться зізнатися в своїх почуттях, тому що він переживає їх вперше. На вулиці зима, скоро Різдво. Це особлива пора, яка завжди змушує вірити в диво. Тому Фреді готує подарунки, і прикрашає ялинку. Хлопчик має одне єдине бажання, яке й стане його різдвяним дивом.

Раджу прочитати   

   Зовсім недавно прочитала дуже відому книгу американської письменниці Елізабет Гілберг "Їсти, молитися, кохати". Книга дуже схожа на особистий щоденник жінки, яка після важких труднощів у житті, знаходить у собі сили рухатися далі. Головну героїню звати Елізабет. Одного дня вона Елізабет розуміє, що в її житті та стосунках все дуже погано, тоді вона вирішує їхати в подорож. З цього моменту, і до кінця книги ми спостерігаємо за подорожжю жінки, яка хоче змін. Протягом книги, вона відвідує три країни, які розділені на три розділи в книзі.  

  1. "Їсти"- це частина, яка присвячена Італії. Головна героїня поїхала туди, щоб здійснити свою давню мрію- вивчити італійську. Там вона знайомиться з новими людьми, та починає своє життя з нової сторінки.

  Раджу прочитати 

Коли я навчалася в іншій школі, у нас була гарна традиція ходити до міської бібліотеки. У бібліотеці ми дивилися різні вистави, або ж самі готували свято, розказували вірші. Одного дня нам до класу принесли, оплачені нашими батьками, книжки "Стефа і Чакалка", які ми читали на уроках літератури. У книзі розказується, що героїня книжки Чакалка дуже страшна! Вона приходить уночі до неслухняної дитини, забирає її у звуконепроникний мішок, несе в темний ліс… Отак починаються веселі розбишацькі пригоди... Автор повісті "Стефа і Чакалка" популярний дитячий письменник з Івано-Франківщини Іван Андрусяк. Його твори найбільше полюбилися юним читачам за останнє десятиліття. Є вже продовження цієї історії - повість "Кабан дикий-хвіст великий". У цій книжці разом із ними до нас приходить новісінька третя повість - "Чакалка і Чупакабра", у якій два уславлені фольклорні персонажі, завдяки Стефі нарешті зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.

Раджу прочитати

   Книга «1984» автора Дж. Орвелла, видана 1949-го, стала світовим бестселером, улюбленою книгою сотень тисяч людей. За жанром ця книга є антиутопію, тобто у ній зображають небезпечні наслідки, пов’язані із експериментами над людством для того, щоб його «покращити».  Книга перекладена 62 мовами світу, терміни книги й сам автор стали неординарними термінами при обговоренні питань державної безпеки. Тому, термін «орвеліанство», який походить із прізвища самого автора, характеризує дії, що нагадують тоталітаризм. Однією з ключових фраз цієї книги є фраза: «Старший Брат пильнує за тобою!», яка сьогодні означає будь-який акт спостереження, який сприймається як насильницький. Зображені у «1984» події і низка впізнаваних символів дуже нагадують відповідні події в історії Радянського Союзу, з його авторитарною однопартійною диктатурою, культом особи, концентраційними таборами і широко розгорнутими терорами проти власного народу. У самому Радянському Союзу книга була видана лише у 1989, коли самому Союзові залишалося існувати менше двох років.

У День Незалежності України книжкову полицю Клубовецької бібліотеки поповнила книга Євгена Пронюка "Пам'ятати вічно", в якій висвітлено український визвольний рух у Клубівцях від 1928 до 1951 року. Окрему увагу приділено діяльності Клубовецького куща (1944-1951), Клубовецької сільської станичної ОУН (1938-1947) та персональним біографіям учасників націоналістичного руху.