Хочу поділитися враженнями про прочитану книжку «Матильда», яку написав англійський письменник Роальд Дал у 1988 році, видавництво «А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА». Героями книги є: Матильда, її батьки,  брат Майкл, директорка пані Транчбул, міс Гані. В книжці 266 сторінок. Цю книгу я отримала від святого Миколая в 2016 році. Перша історія книги називається «Книголюбка». У ній йдеться про талановиту дівчинку Матильду, яка любить читати і її гордих батьків. Мальда - особлива дівчинка, їй 5 років, а читати вона навчилася в 4 роки та прочитала вже багато книжок, які брала у сільській бібліотеці. Друга розповідь має назву «Містер Вормвуд, успішний продавець автомобілів». У цьому розділі йдеться про хитрого та самолюбивого батька Матильди, який продає автомобілі завдяки обману. І ще хвалиться цим Майклові. У третій розповіді йдеться про те, як Матильда розізлилась на батьків і хоче їх перевиховати. Спершу вирішила провчити батька. Перед виходом батька на роботу Матильда намастила супер-клеєм внутрішні краї його капелюха, капелюх прилип до голови, його не змогли зняти, мусили обрізати волосся. Історія називається «Капелюх і супер-клей».

 

   Четвертий розділ називається «Привид», в якому Матильда знову мстить своїм батькам за їхню байдужість. Вона просить друга Фреда позичити папугу на деякий час. Птаха закрила в печі. Коли батьки повертаються додому, сіли веченряти, а папуга з печі закричав: - Алло! Алло! Алло! Батьки перелякалися, думали що то привид. Наступного дня дівчина повернула папугу Чопера Фреду.

    У книзі 22 розділи, всі вони досить захопливі. Матильда вигадує різні історії, аби перевиховати батьків та злу директорку міс Транчбул. Мені в книзі особливо подобаються розділи про добру вчительку міс Дженні Гані: «Хатина міс Гані», «Розповідь міс Гані», «Імена». Книжка подібна на казку, де добро змагається зі злом і перемагає. Тут є чого повчитися і посміятися з чого.

 «Матильда» Роальда Даля – одна з моїх улюблених книжок. Раджу цю книжку прочитати на  осінніх канікулах. Завдяки книжкам ми отримуємо величезні знання, а від людей - здібності.

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 5 клас

Відгук на книжку "Тореадори з Васюківки". Читайте тут...

Відгук на книжку "Мій дідусь був черешнею". Читати тут...

Раджу прочитати "Маленька книжка про любов". Читати тут...