Нещодавно я прочитала книжку «Зося з вулиці Котячої». Її написала польська письменниця Агнєшка Тишка, видавництво «Школа». Книжка проілюстрована Агатою Рачинською, малюнки на кожній сторінці. І всі вони забавні! Головна героїня книжки Зося. Крім неї ви ще познайомитесь з її чудернацькою родиною: сестрою Маньою, мамою Аліною, татом Люціушем, тіткою Маліною, з кузенами Михасем та Кшишем, бабцею Зелмер, бабунею Зулею і псом кузенів Байроном. У деяких розділах ви ще дізнаєтесь про сусідів, метелика Пипека, трьома дивакуватими дівчатами, гуртом котів ЛОТОЧНИКІВ, давньою подругою Зосі, маленькою мишею та майстром по техніці. У цій книзі розповідається про надзвичайні пригоди. Наприклад, кастинг для павуків, похорон миші, свято Котячої вулиці. У цій незвичайній книзі дев’ять розділів, всього 223 сторінки. Мені найбільше сподобалася пригода у шостому розділі про пса Байрона.

 

   Ця пригода сталася зранку. Зося, Маня, Михась, Тітка та Байрон готувалися до свята Котячої вулиці. Але це приготування мусили відмінити, бо  кузена Кшиша з голови до ніг закидало червоними цятками. Тітка закликала бабцю Зелмер, щоб та вигуляла Байрона. Коли тітка поїхала, бабця Зелмер запитала дівчат, де собака. А Байрон сховався під столом. Вони не знали, як його витягнути. Потім Маня придумала виманити його ковбасою. Бабця Зелмер витягла з холодильника ковбасу і подала Байронові. Та пес навіть не поворохнувся. Маня скрикнула:

- Байрон втратив НЮХАННЯ!

   А Зося пожартувала, що він взагалі не знає, де в нього ніс, ззаду чи спереду, через його довге хутро. І тоді по бабусиній ідеї, всі пішли стригти Байрона, хоча тітка любила його лохматим. А ще я вам мушу сказати, що Маня деякі слова неправильно вимовляла. Наприклад, замість ЗВИЧАЙНО, вона говорила ЗВУЧАЙНО. Замість НЕГІГІЄНІЧНО, вона говорила НЕГИГОТИЧНО. Це смішно звучить! Взагалі то в цій книзі багато чого є кумедного.

   Я вам раджу прочитати цю книгу. Вона надихає на нові пригоди, викликає сміх. І коли вам нема що робити, то це саме та книжка, яка не дасть нудьгувати.

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 5 клас 

ВІДГУКИ НА ПРОЧИТАНІ КНИЖКИ АНАСТАСІЇ ПАЛАГІЦЬКОЇ

Відгук на книжку "Зося з вулиці Котячої". Читайте тут...

Відгук на книжку Роальда Дала "ВДВ". Читайте тут...

Відгук на книжку "Енн із Зелених Дахів". Читайте тут...

Відгук на книжку "Тореадори з Васюківки". Читайте тут...

Відгук на книжку "Мій дідусь був черешнею". Читати тут...

Захоплива історія про Матильду. Читати тут...

Раджу прочитати "Маленька книжка про любов". Читати тут...