Сьогодні я завершила читання книжки «Сонце і місяць, сніг і лід». Її написала американська письменниця Джесіка Дей Джордж. Це чудова книжка. Вона поділена на чотири частини, всього тридцять два розділи та епілог.  У цій книзі розповідається про село, про яке подейкують, що воно стоїть у зимі сто років. У тому селі живе велика сім’я дроворуба Ярла. Він має дружину Фріду та дев’ятеро дітей. Коли Фріда народила останню дитину, то, розлючена, що народилася дівчинка, віддала її в руки найстаршої доньки Йорун нехрещеною. Оскільки ім’я мала давати матір, то дівчинка залишилася безіменною. Фріді злилася, що має годувати багато ротів, тому їй було байдуже до тієї дитини. Вона не дуже любила не тільки ту найменшу дівчинку, а й усіх дівчат в сім’ї (а їх було чотири), мовляв, що від них ніякої користі. Вона любила хлопців. Чоловік Ярл дуже хвилювався за цю безіменну дівчинку, тому,  що говорили, що безіменну дитину забирали тролі. Щоб їх піддобрити, кожного разу, коли в них з’являлася хоч якась їда, Ярл відносив їду тролям у ліс. На той час було важко здобувати їжу, тому що сніги вкрили все.

 

   Але дівча росло. Найбільше часу дівчинка проводила з старшим братом Гансом Пітером. Він любив подорожувати. Одного разу, він поїхав юнаком у плаванням, а повернувся через п’ять років. Він дуже змінився, постарів, виглядав як дідусь. Волосся посивіло, він згорбився. Казав, що більше не поїде нікуди, тому що його поранили. Та, навіть, коли його рана загоїлась, він усе одно нікуди не вирушав. Він був сумний, батько розумів, що у нього рана в середині. Ганс вирізував з полін різні фігури, вчив дівчинку хто вони, а потім кинав фігуру в піч. Деякі з фігур йому вдалося продати, за ці гроші сім’я купила борошна.

У книзі багато легенд та вірувань.  Одного разу один з братів Ейнар повідомив, що Єнс Пітерсон бачив білого оленя. За легендою, хто побачить білого оленя, може загадати одне бажання і олень здійснить, тому що той олень був чарівним. Всі діти, почувши це, зібрали свої лижі і поїхали шукати білого оленя. Тільки  старший брат да дівчинка залишилися біля пічки. Мама дорікала їм, що вони не пішли. Дівчинка дуже хотіла знайти білого оленя і попросити його вилікувати її старшого брата. Вона відважилася піти у страшенні сніги і мороз на пошуки  білого оленя. Вона  таки знайде білого оленя, вона довідається багато страшної правди, її очікують великі і небезпечні пригоди. А ще ви довідаєтеся про угоду та таємницю білого ведмедя ізбйорна. Книга надзвичайно цікава. Від неї неможливо відірватись. Читається дуже легко. Раджу прочитати всім, незалежно від від віку. Під час канікул це просто  чудове чтиво.

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 6 клас

ВІДГУКИ НА ПРОЧИТАНІ КНИЖКИ АНАСТАСІЇ ПАЛАГІЦЬКОЇ

Відгук на книжку "Дівчина Онлайн". Читайте тут...

Відгук на книжку "Кава з кардамоном". Читайте тут...

Відгук на книжку "Хроніки Нарнії". Читайте тут...

Відгук на книжку "Happy end... попри все". Читайте тут...

Відгук на книжку "Зося з вулиці Котячої". Читайте тут...

Відгук на книжку Роальда Дала "ВДВ". Читайте тут...

Відгук на книжку "Енн із Зелених Дахів". Читайте тут...

Відгук на книжку "Тореадори з Васюківки". Читайте тут...

Відгук на книжку "Мій дідусь був черешнею". Читати тут...

Захоплива історія про Матильду. Читати тут...

Раджу прочитати "Маленька книжка про любов". Читати тут...