Раджу прочитати

   Книга «1984» автора Дж. Орвелла, видана 1949-го, стала світовим бестселером, улюбленою книгою сотень тисяч людей. За жанром ця книга є антиутопію, тобто у ній зображають небезпечні наслідки, пов’язані із експериментами над людством для того, щоб його «покращити».  Книга перекладена 62 мовами світу, терміни книги й сам автор стали неординарними термінами при обговоренні питань державної безпеки. Тому, термін «орвеліанство», який походить із прізвища самого автора, характеризує дії, що нагадують тоталітаризм. Однією з ключових фраз цієї книги є фраза: «Старший Брат пильнує за тобою!», яка сьогодні означає будь-який акт спостереження, який сприймається як насильницький. Зображені у «1984» події і низка впізнаваних символів дуже нагадують відповідні події в історії Радянського Союзу, з його авторитарною однопартійною диктатурою, культом особи, концентраційними таборами і широко розгорнутими терорами проти власного народу. У самому Радянському Союзу книга була видана лише у 1989, коли самому Союзові залишалося існувати менше двох років.

Травень 2022

 

 

 

 

 

 

 

  

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
(МОЗ України)
вул. М.Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел. (044) 253-72-90, E-mail: moz@moz.gov.ua,
web:http://www.moz.gov.ua, код ЄДРПОУ 00012925

Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

 Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!

 Основна теза: Захворів – сиди вдома. 

Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.

 У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря

   Педагогічний колектив Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст., уся шкільна родина сердечно вітають з днем народження фельдшера ФАП с. Клубівці, шкільну медсестру

Марію Ярославівну ІВАСЮК.

   Висловлюємо велику подяку та повагу Вам за щоденне піклування про наше здоров'я, про наш розвиток, здоровий спосіб життя, наше майбутнє. Бажаємо Вам здоров'я і наснаги працювати ще довго-довго на фельдшерській ниві. Великого Вам  добра, родинного тепла і затишку, особистого щастя і натхнення, багато квітів і усмішок, подяк і уваги,  Божої опіки і покрову на Многі ЛІТА.

   Цього року в Україні зафіксовано спалах кору, в тому числі в Івано-Франківській області. Кір – це гостре, вірусне захворювання, що вражає дорослих і дітей. Збудником кору є вірус. Поширюється дуже швидко, адже передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як вберегтися від захворювання і яка стуація у нашому селі – з цими питаннями я звернувся до нашого сільського фельдшера Марії Ярославівни Івасюк. Моїм  напарником був Турик Михайло.

  

  

  

  

  

  

 

 

   Сьогодні ми, члени гуртка «Ініціатива», завітали у місцевий ФАП, принесли  підшивку учнівської газети «Шкільна правда» за поточний навчальний рік. Нас радо зустріла сільський фельдшер Марія Ярославівна Івасюк, вона якраз чекала педіатра з району Нелю Михайлівну. Користуючись моментом, що відвідувачів не було, ми задали Марії Ярославівні декілька запитань. Нас цікавило: який стан здоров'я у нашому селі, які головні причини звернень до лікаря.

30 років фельдшерської праці у селі

   Сьогодні ми побували в Клубовецькому медичному пункті (ФАП) і спілкувалися з фельдшером Марією Ярославівною Івасюк не як пацієнти, а як журналісти учнівської газети «Шкільна правда». Щоправда дістатися до Марії Ярославівни було досить складно. Під медпунктом було багато дитячих колясок, приїхала з району дитячий педіатр, йшло обстеження малюків.

ФАП

    У четвер, 31 жовтня 2013 року, до нашої школи завітала сільський фельдшер Марія Ярославівна Івасюк. Вона провела профілактичний огляд та спілкування з учнями 3 класу про їхнє харчування. Марія Ярославівна розповіла, яку небезпеку містять у собі чіпси, сухарики, жуйчики та інші солодощі, які часто купують діти.   Вони знижують імунітет — захисну функцію організму, нищать зуби, а через харчові добавки виробляють узалежнення людини від даного продукту.