Кожен із нас, школярів, вже відтепер думає, яку професію обрати для себе на майбутнє – таку щоб була і цікава, і добре оплачувана. Звичайно, всі ми мріємо бути вчителями, лікарями, акторами, бізнесменами... З такими роздумами семикласники завітали до фельшерсько - акушерського пункту (ФАП) села Клубівці. Наш фельдшер Марія Іванівна Івасюк має трудовий стаж 36 років, у неї великий професійний досвід і життєва мудрість. Тому ми вирішили поговорити з нею про вибір професії, зокрема про професію лікаря. Нас цікавило: що потрібно для того що стати медиком, які предмети потрібно здавати при вступі, які особливості роботи лікаря та інше. Марія Ярославівна нам детально розповіла про роботу фельшера, про особливості цієї роботи.   Марія Ярославівна нас радо зустріла і детально розповіла про особливості роботи фельшера, дала цінні поради.

- Маріє Ярославівно, скажіть, будь ласка, які навчальні предмети требадобре  знати, щоб поступити у медичний заклад?

- Щоб поступити у медичний навчальний заклад потрібно добре знати біологію, хімію, мову обов’язково. У Києві ще й фізику здають при вступі. А ще раджу добре знати математику. Коли людина знає математику, то їй підаються всі професії. Найбільші вчені були математиками.

- Коли ви розпочали свою трудову біографію?

- Спочатку  в 1981 році я почала працювати в пологовому центрі в Івано-Франківську, потім почала працювати в селі. Я працюю медиком вже 36 років. Ми надаємо першу невідкладну допомогу. Найголовніше  у професії фельдшера - любити і цінувати професію, поважати людей.

-.Які ваші улюблені уроки в школі?

- Мені подобалась математика, нашим вчителем був Микола Стипанович Мельниченко. Він був дуже строгий, але вмів пояснити кожному дуже доступно. Подобалися й інші предмети, я була у школі відмінницею.

- Які складності у роботі медика?

- Складності по-перше, графік роботи, по-друге, забезпечення медикаментами, по-третє, відсутність транспорту, по-четверте,  умови праці ( крім основних обов'язків потрібно робити ремонт у приміщеннях, дбати про опалення, прибирання тощо). Найголовніше у роботі - вникати і розуміти професію.

   Зараз йде мова, що у селах, котрі мають приміщення медпунктів будуть відкривати лабораторії, будуть лікарі, кардіолог, масажист, лаборант. Маємо надію, що Клубівці підпадуть під цю реоганізацію. Це було би дуже добре.

- Коли вирішили стати лікарем?

- В школі напевне. В нас всі хотіли стати медиком або вчитилем. Щось мені дуже подобалось в медицині. Але це складна робота тому остаточно я не знаю. Найголовніше любити професію, розуміти її бо якщо ти не розумієш її ти ніколи не зможеш працювати. Найголовніше в цій професії це давати пораду і ставити діагноз.

- Маріє Ярославівно, ми дуже вдячні вам за гарне спілкування. Ми бажаємо вам щастя, радості і подяки від людей. А щоб Ви побажали нам, школярам?

- Бажаю бути здоровими. Берегти здоров'я. А щоб бути здоровим потрібно дотримуватися режиму праці і відпочинку: поживний сніданок, сон, прогулянка на свіжому повітрі. 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Кожна професія має свої особливості. Спілкуючись з фельдшером Марією Ярославівною, я зрозуміла, що вона дуже любить свою роботу. Лікарка наполягає, щоб частіше робити профілактичні огляди, багато рухатися на свіжому повітрі, правильно харчуватися, менше часу проводити біля комп'ютера та за розмовами у телефоні. На прикладі смаженої картоплі лікарка пояснила які шкідливі чіпси, скільки потрібно додати хімічних добавок, щоб вони зберігалися так довго. Про шкідливість фарбників, солодких напитків, жуйок для нашого юного організму. На простих життєвих прикладах Марія Ярославівна вчила нас бути пильними до свого здоров'я 

Богдана ШЕШУРАК, 7 клас